| User | nec1704 |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 15:28:05 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1996 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5151 | |
| Integer Score | 1685 | |
| Floating Point Score | 2144 | |
|
AES-XTS
|
5151
8.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1592
8.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1700
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1563
4.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1828
2.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1591
498.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1760
95.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1673
533.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1710
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1764
20.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1881
2.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2084
12910.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1818
99.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2184
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1679
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3491
171.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3445
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2653
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1839
16.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1785
57.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1610
62.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 12454 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7755 | |
| Integer Score | 12062 | |
| Floating Point Score | 14086 | |
|
AES-XTS
|
7755
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11631
58.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15690
742.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5557
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15770
18.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15731
4.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12161
660.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8662
2.69 MB/sec |
|
|
Clang
|
15976
124.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12770
148.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13068
16.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20609
127682.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14887
818.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18270
140.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12307
303.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18567
910.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24484
333.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23886
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14701
131.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6400
204.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4705
181.8 images/sec |