| User | nec1704 |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 15:24:57 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2000 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5107 | |
| Integer Score | 1704 | |
| Floating Point Score | 2124 | |
|
AES-XTS
|
5107
8.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1594
8.06 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1703
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1562
4.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1876
2.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1637
512.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1832
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1693
539.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1725
13.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1739
20.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1782
2.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2081
12895.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1838
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2202
17.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1682
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3455
169.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3259
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2661
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1784
16.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1827
58.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1614
62.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 12452 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7746 | |
| Integer Score | 12065 | |
| Floating Point Score | 14075 | |
|
AES-XTS
|
7746
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11565
58.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15733
744.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5511
15.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15690
18.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15719
4.92 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12177
660.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8736
2.72 MB/sec |
|
|
Clang
|
16007
124.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12865
149.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12445
15.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19963
123680.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14734
809.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18554
142.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12314
303.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18806
922.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24753
337.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24966
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14609
130.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6383
204.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4740
183.2 images/sec |