| User | nec1704 |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 14:59:06 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1960 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5170 | |
| Integer Score | 1653 | |
| Floating Point Score | 2090 | |
|
AES-XTS
|
5170
8.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1595
8.07 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1554
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1583
4.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1736
2.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1512
473.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1859
100.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1654
527.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1717
13.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1695
19.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1866
2.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2081
12894.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1824
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2199
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1439
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3638
178.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3440
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2625
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1853
16.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1786
57.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1361
52.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 12501 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7706 | |
| Integer Score | 12122 | |
| Floating Point Score | 14121 | |
|
AES-XTS
|
7706
13.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11732
59.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15779
746.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5558
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15742
18.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15971
5.00 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12095
656.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8805
2.74 MB/sec |
|
|
Clang
|
15960
124.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12858
149.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12968
16.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20000
123909.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14331
787.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18523
142.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12371
304.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18606
912.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24901
339.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25021
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14894
133.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6393
204.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4735
183.0 images/sec |