| User | hubbaa |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 14:37:28 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Razer Blade Stealth 13 (Late 2020) - RZ09-0327 |
| Motherboard | Razer LY350 |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4694 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.77 GB DDR4 SDRAM 2127 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1482 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3962 | |
| Integer Score | 1272 | |
| Floating Point Score | 1523 | |
|
AES-XTS
|
3962
6.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1307
6.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1418
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
895
2.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1227
1.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1263
395.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1376
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1448
461.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1261
9.83 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1349
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1567
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1449
8980.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1291
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1467
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1010
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2522
123.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2416
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1879
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1239
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1251
40.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1324
51.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 4595 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11071 | |
| Integer Score | 4154 | |
| Floating Point Score | 4472 | |
|
AES-XTS
|
11071
18.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4767
24.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5384
254.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3434
9.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3418
4.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3940
1.23 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4551
247.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3998
1.24 MB/sec |
|
|
Clang
|
4400
34.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3876
44.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4845
6.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5632
34894.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3359
184.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4483
34.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3854
95.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7026
344.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6460
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6424
5.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3119
27.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2841
90.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3497
135.1 images/sec |