| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 21:38:51 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-I GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4399 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1463 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3543 | |
| Integer Score | 1225 | |
| Floating Point Score | 1633 | |
|
AES-XTS
|
3543
6.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1418
7.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1494
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
835
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1199
1.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1240
388.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1262
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1228
391.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1308
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1164
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1528
1.91 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1465
9075.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1758
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1526
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1326
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2680
131.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2849
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1788
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1254
11.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1402
44.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1151
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 9048 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4771 | |
| Integer Score | 8825 | |
| Floating Point Score | 10244 | |
|
AES-XTS
|
4771
8.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9623
48.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13527
639.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3297
9.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10505
12.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11375
3.56 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9131
495.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6964
2.17 MB/sec |
|
|
Clang
|
12208
95.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8155
94.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12495
15.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16238
100598.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
11502
632.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13280
102.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8970
221.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12709
623.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18221
248.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17337
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9983
89.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5391
172.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2170
83.8 images/sec |