| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 19:23:00 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2048 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5209 | |
| Integer Score | 1733 | |
| Floating Point Score | 2205 | |
|
AES-XTS
|
5209
8.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1613
8.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1763
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1606
4.53 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1829
2.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1707
534.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1890
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1708
544.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1738
13.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1764
20.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1884
2.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2135
13225.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1753
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2264
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1742
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3745
183.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3552
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2727
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1930
17.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1866
59.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1651
63.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 12384 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7791 | |
| Integer Score | 12006 | |
| Floating Point Score | 13967 | |
|
AES-XTS
|
7791
13.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11624
58.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15143
716.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5578
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15644
18.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15829
4.96 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12625
685.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8645
2.69 MB/sec |
|
|
Clang
|
15422
120.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12667
146.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13438
16.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19480
120685.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14724
809.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17429
134.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12225
301.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18861
925.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24347
331.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23828
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14752
132.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6359
203.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4682
180.9 images/sec |