| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 17:37:00 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2030 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4714 | |
| Integer Score | 1754 | |
| Floating Point Score | 2179 | |
|
AES-XTS
|
4714
8.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1654
8.36 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1752
82.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1631
4.60 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1761
2.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1720
538.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1941
105.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1748
556.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1767
13.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1827
21.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1888
2.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2161
13385.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1477
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2296
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1743
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3759
184.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3602
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2749
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1912
17.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1866
59.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1645
63.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 12396 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7708 | |
| Integer Score | 12058 | |
| Floating Point Score | 13909 | |
|
AES-XTS
|
7708
13.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11776
59.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15576
736.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5560
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15789
18.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15859
4.97 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12459
676.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8695
2.71 MB/sec |
|
|
Clang
|
15523
120.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12552
145.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13601
17.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18912
117167.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14561
800.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17869
137.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12212
301.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18735
919.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24338
331.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23272
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14550
130.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6362
203.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4694
181.4 images/sec |