| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 17:29:15 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2049 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5186 | |
| Integer Score | 1760 | |
| Floating Point Score | 2151 | |
|
AES-XTS
|
5186
8.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1635
8.27 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1768
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1618
4.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1856
2.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1715
537.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1923
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1755
559.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1776
13.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1818
21.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1471
1.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2162
13393.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1815
99.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2288
17.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1740
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3749
183.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3560
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2765
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1780
15.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1832
58.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1647
63.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 12365 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7749 | |
| Integer Score | 11938 | |
| Floating Point Score | 14060 | |
|
AES-XTS
|
7749
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11580
58.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15154
716.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5578
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15718
18.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15357
4.81 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12351
670.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8633
2.69 MB/sec |
|
|
Clang
|
15497
120.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12611
146.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13954
17.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19193
118908.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14592
802.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18511
142.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12233
301.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18720
918.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24462
333.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23802
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14815
132.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6389
204.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4649
179.6 images/sec |