| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 17:05:31 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2072 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5095 | |
| Integer Score | 1770 | |
| Floating Point Score | 2223 | |
|
AES-XTS
|
5095
8.69 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1645
8.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1773
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1609
4.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1961
2.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1725
540.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1927
104.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1717
547.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1788
13.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1812
21.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1930
2.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2167
13428.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1787
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2286
17.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1746
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3766
184.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3618
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2704
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1930
17.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1868
59.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1655
64.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 12351 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7715 | |
| Integer Score | 11984 | |
| Floating Point Score | 13920 | |
|
AES-XTS
|
7715
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11706
59.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15289
723.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5566
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15732
18.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15720
4.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12470
676.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8552
2.66 MB/sec |
|
|
Clang
|
15289
119.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12696
147.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13496
16.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19006
117747.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14348
788.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17572
135.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12234
301.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18515
908.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24580
334.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24034
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14679
131.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6342
202.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4719
182.4 images/sec |