| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 16:39:27 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2072 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5270 | |
| Integer Score | 1756 | |
| Floating Point Score | 2225 | |
|
AES-XTS
|
5270
8.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1642
8.30 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1768
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1612
4.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1863
2.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1737
544.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1899
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1755
559.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1767
13.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1782
20.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1878
2.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2158
13367.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1885
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2280
17.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1734
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3736
183.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3571
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2771
2.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1909
17.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1872
59.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1660
64.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 12328 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7732 | |
| Integer Score | 11976 | |
| Floating Point Score | 13856 | |
|
AES-XTS
|
7732
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11687
59.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15293
723.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5552
15.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15762
18.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15775
4.94 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12462
676.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8572
2.67 MB/sec |
|
|
Clang
|
15498
120.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12406
143.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13326
16.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19351
119885.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14215
781.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17380
133.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12116
298.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18573
911.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24085
328.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23906
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14656
131.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6348
203.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4707
181.9 images/sec |