| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 16:18:14 +0000 |
| Views | 54 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro Education (64-bit) |
| Model | Acer TravelMate Spin B311RN-31 |
| Motherboard | GLK Maracas_GL |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Silver N5030 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 1.09 GHz |
| Maximum Frequency | 3056 MHz |
| Package | Socket 1090 FCBGA |
| Codename | Gemini Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.81 GB DDR4 SDRAM 1193 MHz |
| Single-Core Score | 491 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 697 | |
| Integer Score | 483 | |
| Floating Point Score | 475 | |
|
AES-XTS
|
697
1.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
479
2.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
565
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
443
1.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
486
571.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
493
154.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
485
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
525
167.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
499
3.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
393
4.56 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
392
490.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
538
3331.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
418
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
521
4.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
493
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
825
40.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
852
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
570
458.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
360
3.23 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
395
12.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
214
8.28 images/sec |
| Multi-Core Score | 1184 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1499 | |
| Integer Score | 1184 | |
| Floating Point Score | 1133 | |
|
AES-XTS
|
1499
2.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1293
6.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1450
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
798
2.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1593
1.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1321
413.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1128
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1218
388.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1152
8.98 Klines/sec |
|
|
Camera
|
921
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1063
1.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1393
8632.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1123
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1571
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1197
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1535
75.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2106
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1597
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
889
7.97 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
669
21.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
410
15.8 images/sec |