| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 16:13:37 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1939 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4983 | |
| Integer Score | 1659 | |
| Floating Point Score | 2038 | |
|
AES-XTS
|
4983
8.49 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1590
8.04 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1694
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1263
3.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1821
2.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1639
513.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1851
100.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1694
539.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1712
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1745
20.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1860
2.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2084
12913.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1560
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1422
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1651
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3651
179.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3463
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2625
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1836
16.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1802
57.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1615
62.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 12049 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7761 | |
| Integer Score | 11658 | |
| Floating Point Score | 13610 | |
|
AES-XTS
|
7761
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11381
57.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15007
709.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5509
15.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14785
17.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15041
4.71 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12054
654.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8588
2.67 MB/sec |
|
|
Clang
|
15137
117.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12134
140.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12337
15.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18989
117644.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13965
767.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17377
133.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11949
294.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18442
904.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24292
331.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23242
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14158
126.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6313
201.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4696
181.4 images/sec |