| User | nec1704 |
| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 15:36:27 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1954 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4745 | |
| Integer Score | 1651 | |
| Floating Point Score | 2145 | |
|
AES-XTS
|
4745
8.09 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1360
6.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1693
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1593
4.49 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1651
1.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1634
512.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1849
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1654
527.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1709
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1760
20.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1881
2.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2076
12861.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1782
98.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2200
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1677
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3569
175.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3479
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2636
2.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1832
16.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1812
57.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1583
61.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 12078 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7717 | |
| Integer Score | 11722 | |
| Floating Point Score | 13576 | |
|
AES-XTS
|
7717
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11486
58.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15079
713.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5530
15.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14907
17.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15136
4.74 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12070
655.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8475
2.64 MB/sec |
|
|
Clang
|
15227
118.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12416
143.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12426
15.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19123
118477.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13788
757.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17364
133.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11979
295.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18488
907.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
23952
326.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23071
18.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14026
125.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6310
201.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4686
181.1 images/sec |