| Upload Date | Wed, 02 Feb 2022 06:56:47 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B660M-A D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1701 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4118 | |
| Integer Score | 1470 | |
| Floating Point Score | 1799 | |
|
AES-XTS
|
4118
7.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1291
6.53 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1655
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1272
3.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1541
1.81 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1454
455.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1588
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1542
491.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1493
11.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1442
16.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1688
2.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1598
9902.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1664
91.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1788
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1389
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2928
143.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2913
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2258
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1417
12.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1510
48.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1394
53.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 8756 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7916 | |
| Integer Score | 8309 | |
| Floating Point Score | 9864 | |
|
AES-XTS
|
7916
13.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7699
38.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11015
521.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4507
12.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9371
11.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9797
3.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9440
512.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6987
2.17 MB/sec |
|
|
Clang
|
10128
78.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8049
93.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10515
13.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11998
74331.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9093
499.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10075
77.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8567
211.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14601
716.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17497
238.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15546
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8785
78.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5828
186.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4271
165.0 images/sec |