| User | daniel_matalon |
| Upload Date | Tue, 01 Feb 2022 12:04:20 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UX5400EG_UX5400EG |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX5400EG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4685 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.70 GB DDR4 SDRAM 2128 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1518 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3638 | |
| Integer Score | 1337 | |
| Floating Point Score | 1557 | |
|
AES-XTS
|
3638
6.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1267
6.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1495
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1089
3.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1339
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1331
416.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1387
75.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1425
454.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1382
10.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1355
15.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1497
1.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1470
9105.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1272
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1468
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1190
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2487
122.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2667
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1880
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1240
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1360
43.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1269
49.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 5757 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11573 | |
| Integer Score | 5195 | |
| Floating Point Score | 6005 | |
|
AES-XTS
|
11573
19.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5289
26.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6499
307.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4067
11.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4578
5.38 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5113
1.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5656
307.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5168
1.61 MB/sec |
|
|
Clang
|
5732
44.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5023
58.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6686
8.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7025
43520.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4539
249.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5229
40.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5525
136.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8483
416.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10846
147.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8376
6.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4734
42.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3881
124.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4199
162.2 images/sec |