| User | GTN |
| Upload Date | Mon, 31 Jan 2022 21:50:24 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Komplett PC |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B450-E GAMING |
| Power Plan | Hy ytelse |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4647 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1554 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3765 | |
| Integer Score | 1312 | |
| Floating Point Score | 1709 | |
|
AES-XTS
|
3765
6.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1609
8.14 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1505
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1295
3.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1003
1.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1284
402.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1317
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1268
404.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1313
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1305
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1570
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1522
9427.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1792
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1506
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1384
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2803
137.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2708
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1935
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1275
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1475
47.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1471
56.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7598 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6177 | |
| Integer Score | 6945 | |
| Floating Point Score | 9248 | |
|
AES-XTS
|
6177
10.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10223
51.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10292
486.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4256
12.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3991
4.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7935
2.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7643
414.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6143
1.91 MB/sec |
|
|
Clang
|
8671
67.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6512
75.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10118
12.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11455
70970.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8144
447.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9725
74.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8377
206.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14447
708.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16083
219.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12578
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7588
68.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7228
231.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3433
132.6 images/sec |