| User | nec1704 |
| Upload Date | Mon, 31 Jan 2022 18:25:12 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1472 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1965 | |
| Integer Score | 1194 | |
| Floating Point Score | 1992 | |
|
AES-XTS
|
1965
3.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
835
4.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1267
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
745
2.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1427
1.68 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1585
496.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1462
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
946
301.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1520
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1313
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1246
1.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2087
12930.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1814
99.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2195
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1602
39.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3510
172.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3360
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2661
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1816
16.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1787
57.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1162
44.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7758 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2736 | |
| Integer Score | 7523 | |
| Floating Point Score | 9103 | |
|
AES-XTS
|
2736
4.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6032
30.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12064
570.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2199
6.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
12022
14.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14171
4.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7287
395.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4156
1.29 MB/sec |
|
|
Clang
|
15133
117.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6178
71.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12201
15.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18938
117331.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
11285
620.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17319
133.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5931
146.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9152
449.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12334
168.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22659
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9876
88.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2958
94.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1777
68.7 images/sec |