| User | fathur |
| Upload Date | Mon, 31 Jan 2022 07:11:42 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7370 |
| Motherboard | Dell Inc. 077G26 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core m7-6Y75 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3093 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.89 GB DDR3 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 636 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1118 | |
| Integer Score | 624 | |
| Floating Point Score | 582 | |
|
AES-XTS
|
1118
1.91 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
564
2.85 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
741
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
595
1.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
737
865.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
416
130.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
730
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
705
224.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
621
4.84 Klines/sec |
|
|
Camera
|
586
6.80 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
464
580.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
584
3619.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
442
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
591
4.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
476
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1099
53.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
941
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
726
582.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
436
3.90 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
427
13.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
549
21.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 941 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2309 | |
| Integer Score | 835 | |
| Floating Point Score | 944 | |
|
AES-XTS
|
2309
3.94 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
887
4.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
990
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
942
2.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
735
862.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
758
237.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
829
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
972
309.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
813
6.34 Klines/sec |
|
|
Camera
|
653
7.57 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
928
1.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
987
6117.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
700
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
913
7.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
864
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1234
60.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1486
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1112
892.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
692
6.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
749
24.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
989
38.2 images/sec |