| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Mon, 31 Jan 2022 02:21:28 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME A320I-K |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4444 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1222 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2299 | |
| Integer Score | 1078 | |
| Floating Point Score | 1353 | |
|
AES-XTS
|
2299
3.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
998
5.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1355
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
876
2.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
987
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
968
303.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1123
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1070
340.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1096
8.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1323
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
983
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1285
7961.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1580
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1362
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1201
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2143
105.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2450
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1667
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1087
9.73 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
810
25.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1108
42.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7870 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5294 | |
| Integer Score | 7638 | |
| Floating Point Score | 8802 | |
|
AES-XTS
|
5294
9.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7904
40.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12377
585.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2999
8.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9854
11.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9707
3.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8394
455.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4475
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
9914
77.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8467
98.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8026
10.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14114
87443.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9930
545.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11620
89.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8209
202.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10998
539.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17001
231.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16056
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8918
79.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3951
126.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2165
83.7 images/sec |