| User | Avinash777 |
| Upload Date | Sun, 30 Jan 2022 15:36:53 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP OMEN Laptop 15-en0xxx |
| Motherboard | HP 8787 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4.29 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1184 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2249 | |
| Integer Score | 1042 | |
| Floating Point Score | 1315 | |
|
AES-XTS
|
2249
3.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1012
5.12 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1326
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
833
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
951
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
925
289.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1052
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1037
330.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1067
8.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1265
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
978
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1243
7701.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1519
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1315
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1168
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2106
103.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2370
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1562
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1036
9.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
849
27.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1042
40.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 7431 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5651 | |
| Integer Score | 7103 | |
| Floating Point Score | 8437 | |
|
AES-XTS
|
5651
9.63 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7545
38.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11550
546.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3204
9.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8410
9.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7799
2.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8254
447.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4591
1.43 MB/sec |
|
|
Clang
|
8383
65.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7912
91.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7719
9.66 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12518
77554.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8890
488.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10520
81.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8377
206.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11230
550.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16847
229.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13783
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8187
73.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4045
129.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2358
91.1 images/sec |