| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Sun, 30 Jan 2022 10:17:23 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2670QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 463 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 487 | |
| Integer Score | 450 | |
| Floating Point Score | 487 | |
|
AES-XTS
|
487
849.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
520
2.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
498
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
489
1.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
413
485.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
414
129.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
448
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
439
139.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
421
3.28 Klines/sec |
|
|
Camera
|
423
4.90 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
458
573.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
466
2885.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
424
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
453
3.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
477
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
784
38.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
823
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
484
388.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
327
2.93 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
492
15.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
376
14.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 1934 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2232 | |
| Integer Score | 1897 | |
| Floating Point Score | 1965 | |
|
AES-XTS
|
2232
3.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2448
12.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2281
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1751
4.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1686
1.98 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1982
621.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2023
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1629
519.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1803
14.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1635
19.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1927
2.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2350
14557.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1592
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1957
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2190
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2886
141.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3642
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2162
1.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1446
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1716
54.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
968
37.4 images/sec |