| User | nec1704 |
| Upload Date | Sun, 30 Jan 2022 08:30:08 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Parallels Software International Inc. Parallels Virtual Platform |
| Motherboard | Parallels Software International Inc. Parallels Virtual Platform |
| Power Plan | Parallels |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2683 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 1.98 GHz |
| Maximum Frequency | 2470 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 35.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.98 GB DDR2 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 589 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 763 | |
| Integer Score | 561 | |
| Floating Point Score | 620 | |
|
AES-XTS
|
763
1.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
559
2.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
651
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
533
1.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
560
657.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
562
176.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
561
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
560
178.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
558
4.35 Klines/sec |
|
|
Camera
|
518
6.00 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
477
596.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
616
3816.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
475
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
573
4.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
580
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
927
45.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1130
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
692
555.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
519
4.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
550
17.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
546
21.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 2105 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3027 | |
| Integer Score | 1934 | |
| Floating Point Score | 2323 | |
|
AES-XTS
|
3027
5.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2004
10.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2443
115.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1341
3.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2103
2.47 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2152
674.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1711
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1874
597.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
2078
16.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1913
22.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1612
2.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2383
14766.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2014
110.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2118
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2040
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3552
174.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3863
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2943
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1879
16.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1952
62.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2145
82.9 images/sec |