| User | HouFong |
| Upload Date | Sun, 30 Jan 2022 03:11:47 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1225 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1548 | |
| Integer Score | 1152 | |
| Floating Point Score | 1328 | |
|
AES-XTS
|
1548
2.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1166
5.90 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1342
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1093
3.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1101
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1093
342.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1163
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1199
382.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1138
8.87 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1097
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1178
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1212
7511.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1130
62.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1125
8.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1103
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2038
100.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2247
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1498
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1083
9.70 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1224
39.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1242
48.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6249 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5707 | |
| Integer Score | 6181 | |
| Floating Point Score | 6485 | |
|
AES-XTS
|
5707
9.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7392
37.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8581
405.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3724
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5709
6.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6525
2.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6918
375.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5710
1.78 MB/sec |
|
|
Clang
|
6802
53.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5573
64.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6569
8.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8311
51489.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5582
306.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6506
50.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6483
159.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9607
471.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12180
166.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9022
7.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5822
52.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3987
127.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2709
104.7 images/sec |