| User | varun160490 |
| Upload Date | Sat, 29 Jan 2022 15:02:54 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 14 5418 |
| Motherboard | Dell Inc. 0CKJRK |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1303 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3030 | |
| Integer Score | 1173 | |
| Floating Point Score | 1296 | |
|
AES-XTS
|
3030
5.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1007
5.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1267
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
963
2.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1158
1.36 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1182
370.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1288
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1290
411.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1215
9.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1238
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1189
1.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1338
8288.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1152
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1310
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1038
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2011
98.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2370
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1651
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1006
9.01 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
765
24.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1152
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3173 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5018 | |
| Integer Score | 2734 | |
| Floating Point Score | 3817 | |
|
AES-XTS
|
5018
8.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2431
12.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2903
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1447
4.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2198
2.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2929
917.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3478
188.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3504
1.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
3294
25.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3230
37.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4362
5.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4435
27477.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3476
191.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4153
32.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3367
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5613
275.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5835
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6275
5.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2680
24.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2291
73.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2113
81.7 images/sec |