| Upload Date | Sat, 29 Jan 2022 07:22:20 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4925 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1899 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1753 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4207 | |
| Integer Score | 1495 | |
| Floating Point Score | 1904 | |
|
AES-XTS
|
4207
7.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1817
9.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1732
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1531
4.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1339
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1386
434.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1507
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1368
435.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1516
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1335
15.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1701
2.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1642
10175.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1932
106.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1692
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1558
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3135
153.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3241
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2095
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1453
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1665
53.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1626
62.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 11290 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7359 | |
| Integer Score | 10859 | |
| Floating Point Score | 12878 | |
|
AES-XTS
|
7359
12.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15111
76.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15575
736.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5231
14.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11288
13.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12520
3.92 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11096
602.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8317
2.59 MB/sec |
|
|
Clang
|
14037
109.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9315
108.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13623
17.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17503
108437.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12665
696.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14400
110.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11335
279.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
19224
943.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22603
308.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17971
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11227
100.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9284
296.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4028
155.6 images/sec |