| User | quadrofource |
| Upload Date | Fri, 28 Jan 2022 20:29:27 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 82LM |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Gebalanceerd |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 4039 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 5.84 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1097 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2106 | |
| Integer Score | 956 | |
| Floating Point Score | 1234 | |
|
AES-XTS
|
2106
3.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
940
4.75 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1242
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
720
2.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
822
964.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
876
274.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1008
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
939
299.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
991
7.72 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1170
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
946
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1177
7292.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1429
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1242
9.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1080
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1934
94.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2212
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1517
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
976
8.75 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
787
25.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
948
36.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5453 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3735 | |
| Integer Score | 5295 | |
| Floating Point Score | 6081 | |
|
AES-XTS
|
3735
6.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5796
29.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8483
401.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2190
6.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6326
7.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6612
2.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5802
314.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3104
988.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
7094
55.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5685
65.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5745
7.19 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9421
58366.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6348
348.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7850
60.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5806
143.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8050
394.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11800
160.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10359
8.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5927
53.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2892
92.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1592
61.5 images/sec |