| User | Qwertycoper |
| Upload Date | Fri, 28 Jan 2022 13:59:03 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X513EQ_K513EQ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X513EQ |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4689 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.69 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1504 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3052 | |
| Integer Score | 1352 | |
| Floating Point Score | 1574 | |
|
AES-XTS
|
3052
5.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1337
6.76 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1509
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1076
3.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1352
1.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1332
417.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1421
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1401
446.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1414
11.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1373
15.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1627
2.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1466
9081.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1300
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1483
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1216
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2526
123.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2700
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1890
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1260
11.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1406
45.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1153
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4250 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3113 | |
| Integer Score | 4122 | |
| Floating Point Score | 4718 | |
|
AES-XTS
|
3113
5.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5045
25.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6102
288.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1582
4.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4385
5.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4987
1.56 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4648
252.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3048
971.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
5625
43.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4051
47.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6606
8.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7015
43458.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4347
239.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5264
40.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3819
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6673
327.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8800
119.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8038
6.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4484
40.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2091
66.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1437
55.5 images/sec |