| User | Qwertycoper |
| Upload Date | Fri, 28 Jan 2022 13:49:49 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X513EQ_K513EQ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X513EQ |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4689 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.69 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1455 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2205 | |
| Integer Score | 1344 | |
| Floating Point Score | 1572 | |
|
AES-XTS
|
2205
3.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1327
6.71 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1509
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1064
3.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1352
1.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1341
420.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1416
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1408
448.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1398
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1327
15.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1609
2.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1472
9118.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1302
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1484
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1212
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2533
124.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2706
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1947
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1265
11.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1375
44.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1122
43.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 4256 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3176 | |
| Integer Score | 4128 | |
| Floating Point Score | 4712 | |
|
AES-XTS
|
3176
5.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4984
25.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6062
286.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1579
4.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4427
5.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5028
1.58 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4527
245.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3127
996.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
5582
43.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4147
48.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6720
8.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6996
43341.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4373
240.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5236
40.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3748
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6757
331.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8724
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8104
6.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4417
39.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2073
66.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1442
55.7 images/sec |