| User | overbye |
| Upload Date | Mon, 17 Feb 2020 21:20:28 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 LTSC (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X570 Steel Legend |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1999 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1279 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2261 | |
| Integer Score | 1128 | |
| Floating Point Score | 1444 | |
|
AES-XTS
|
2261
3.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1329
6.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1324
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1069
3.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
941
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
964
302.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1122
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1074
342.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1127
8.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1272
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1440
1.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1272
7882.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1498
82.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1325
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1194
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2378
116.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2114
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1627
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1060
9.50 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1331
42.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1136
43.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7228 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5301 | |
| Integer Score | 6909 | |
| Floating Point Score | 8239 | |
|
AES-XTS
|
5301
9.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8899
45.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9537
451.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3632
10.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7404
8.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7736
2.42 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7206
391.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4763
1.48 MB/sec |
|
|
Clang
|
8760
68.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6760
78.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8960
11.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10572
65497.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7398
406.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8731
67.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6898
170.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13302
652.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14090
192.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12015
9.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6884
61.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5709
182.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3177
122.8 images/sec |