| User | Avinash777 |
| Upload Date | Fri, 28 Jan 2022 07:10:40 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1073 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2061 | |
| Integer Score | 934 | |
| Floating Point Score | 1208 | |
|
AES-XTS
|
2061
3.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
934
4.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1213
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
778
2.19 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
693
814.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
864
270.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
994
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
919
292.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
971
7.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1158
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
919
1.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1149
7117.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1382
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1225
9.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1081
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1908
93.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2175
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1486
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
955
8.55 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
785
25.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
897
34.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4281 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4274 | |
| Integer Score | 3875 | |
| Floating Point Score | 5161 | |
|
AES-XTS
|
4274
7.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4242
21.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6373
301.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2190
6.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2122
2.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4408
1.38 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4706
255.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3145
1002.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
4832
37.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4976
57.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4240
5.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5982
37060.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5535
304.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6499
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4838
119.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7943
389.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10156
138.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8465
6.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4483
40.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2670
85.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1918
74.1 images/sec |