| User | Avinash777 |
| Upload Date | Fri, 28 Jan 2022 07:06:31 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1085 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2009 | |
| Integer Score | 957 | |
| Floating Point Score | 1209 | |
|
AES-XTS
|
2009
3.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
928
4.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1208
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
775
2.19 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
877
1.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
853
267.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
996
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
936
298.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
961
7.49 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1157
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
938
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1141
7071.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1386
76.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1208
9.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1079
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1918
94.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2180
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1437
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
952
8.53 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
778
24.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
935
36.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 4447 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4268 | |
| Integer Score | 4147 | |
| Floating Point Score | 5126 | |
|
AES-XTS
|
4268
7.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4119
20.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6012
284.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2215
6.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4453
5.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4072
1.28 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4603
249.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3119
993.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
4929
38.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5155
59.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4288
5.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6054
37504.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5335
293.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5993
46.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4859
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7839
384.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10078
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8223
6.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4633
41.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2682
85.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1971
76.2 images/sec |