| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Fri, 28 Jan 2022 04:24:43 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME A320I-K |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4445 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1226 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2322 | |
| Integer Score | 1085 | |
| Floating Point Score | 1348 | |
|
AES-XTS
|
2322
3.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1041
5.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1373
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
866
2.44 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
991
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
967
302.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1121
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1072
341.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1104
8.60 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1325
15.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
947
1.19 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1301
8059.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1560
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1375
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1173
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2080
102.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2444
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1667
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1089
9.76 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
846
27.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1106
42.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 8013 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5593 | |
| Integer Score | 7770 | |
| Floating Point Score | 8944 | |
|
AES-XTS
|
5593
9.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8247
41.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12716
601.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3007
8.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9848
11.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9780
3.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8503
461.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4457
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
10364
80.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8649
100.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8326
10.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14571
90274.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10012
550.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11739
90.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8437
208.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11001
539.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17140
233.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15984
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9081
81.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4031
128.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2208
85.3 images/sec |