| User | jesse66 |
| Upload Date | Fri, 28 Jan 2022 01:31:19 +0000 |
| Views | 28 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M/ac |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.16 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1199 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1077 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2134 | |
| Integer Score | 949 | |
| Floating Point Score | 1177 | |
|
AES-XTS
|
2134
3.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1121
5.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1128
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
891
2.51 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
820
962.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
786
246.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
950
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
901
287.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
896
6.98 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1117
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1157
1.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1113
6894.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1314
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
975
7.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1002
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2016
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1847
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1341
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
918
8.22 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1042
33.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
759
29.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 6022 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5417 | |
| Integer Score | 5820 | |
| Floating Point Score | 6560 | |
|
AES-XTS
|
5417
9.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6378
32.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7990
378.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3063
8.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6213
7.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6364
1.99 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6108
331.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5365
1.67 MB/sec |
|
|
Clang
|
6814
53.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5556
64.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7187
8.99 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9000
55756.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6397
351.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6634
51.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6164
151.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10086
494.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12391
168.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9674
7.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5760
51.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3444
110.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2385
92.2 images/sec |