| User | HouFong |
| Upload Date | Fri, 07 Jan 2022 13:57:16 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1185 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1549 | |
| Integer Score | 1082 | |
| Floating Point Score | 1349 | |
|
AES-XTS
|
1549
2.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1059
5.36 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1319
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1019
2.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1009
1.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1083
339.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1140
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1084
345.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1023
7.97 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1036
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1150
1.44 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1233
7641.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1143
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1162
8.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1175
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2131
104.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2288
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1504
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1111
9.95 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1272
40.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1171
45.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 6177 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5940 | |
| Integer Score | 5986 | |
| Floating Point Score | 6631 | |
|
AES-XTS
|
5940
10.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6441
32.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7290
344.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3851
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5705
6.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6527
2.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7040
382.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5778
1.80 MB/sec |
|
|
Clang
|
6636
51.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5427
62.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6324
7.91 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7233
44809.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5843
321.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6945
53.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6892
169.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9858
483.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12898
175.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9799
7.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6091
54.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4111
131.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2730
105.5 images/sec |