| User | xFuSiOnx |
| Upload Date | Fri, 07 Jan 2022 12:20:27 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D13 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG B550 UNIFY-X (MS-7D13) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced LowPower v8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4845 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1899 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1742 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4287 | |
| Integer Score | 1478 | |
| Floating Point Score | 1890 | |
|
AES-XTS
|
4287
7.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1763
8.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1699
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1514
4.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1312
1.54 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1364
427.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1505
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1367
435.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1475
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1370
15.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1663
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1622
10047.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1918
105.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1675
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1551
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3117
152.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3191
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2046
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1444
12.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1660
53.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1674
64.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 9617 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9125 | |
| Integer Score | 8989 | |
| Floating Point Score | 11059 | |
|
AES-XTS
|
9125
15.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12701
64.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12077
571.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5661
16.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8617
10.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9530
2.99 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9339
506.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7046
2.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
10441
81.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7819
90.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11203
14.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13010
80601.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9648
530.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10996
84.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9914
244.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17384
852.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18883
257.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14077
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8890
79.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9604
307.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5005
193.4 images/sec |