| User | angelmonix |
| Upload Date | Fri, 07 Jan 2022 11:37:58 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Unknown |
| Motherboard | Intel Corporation DH67CL |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3691 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 753 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 803 | |
| Integer Score | 733 | |
| Floating Point Score | 788 | |
|
AES-XTS
|
803
1.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
869
4.39 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
811
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
754
2.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
683
802.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
679
212.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
734
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
698
222.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
711
5.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
683
7.92 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
804
1.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
771
4777.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
726
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
748
5.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
778
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1298
63.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1346
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
861
691.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
496
4.45 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
652
20.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
573
22.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 2461 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2805 | |
| Integer Score | 2349 | |
| Floating Point Score | 2647 | |
|
AES-XTS
|
2805
4.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2762
14.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2974
140.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1639
4.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2482
2.91 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2413
756.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2491
135.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1851
589.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
2461
19.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2379
27.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2684
3.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2824
17496.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2851
156.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2799
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2701
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3729
183.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4719
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3432
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1939
17.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1800
57.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1300
50.2 images/sec |