| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Fri, 07 Jan 2022 03:03:16 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4168 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1569 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1141 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2162 | |
| Integer Score | 1005 | |
| Floating Point Score | 1265 | |
|
AES-XTS
|
2162
3.69 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
973
4.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1273
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
793
2.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
905
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
905
283.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1046
56.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
981
312.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1037
8.08 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1221
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
972
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1193
7390.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1445
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1270
9.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1122
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2016
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2275
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1550
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
988
8.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
805
25.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
982
38.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6043 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3888 | |
| Integer Score | 5917 | |
| Floating Point Score | 6675 | |
|
AES-XTS
|
3888
6.63 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6809
34.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9395
444.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2402
6.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7185
8.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7258
2.27 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6536
354.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3470
1.08 MB/sec |
|
|
Clang
|
7693
59.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6362
73.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6586
8.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10621
65800.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7121
391.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8918
68.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6375
157.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9355
458.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12279
167.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11322
9.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6261
56.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3079
98.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1651
63.8 images/sec |