| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Fri, 07 Jan 2022 02:57:52 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4168 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1569 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1105 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2111 | |
| Integer Score | 966 | |
| Floating Point Score | 1239 | |
|
AES-XTS
|
2111
3.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
891
4.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1264
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
767
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
850
997.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
898
281.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1033
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
953
303.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
953
7.42 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1189
13.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
942
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1204
7460.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1395
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1201
9.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1101
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1938
95.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2237
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1509
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
983
8.81 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
785
25.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1002
38.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 5598 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3915 | |
| Integer Score | 5464 | |
| Floating Point Score | 6170 | |
|
AES-XTS
|
3915
6.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6237
31.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8978
424.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2368
6.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6716
7.89 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6839
2.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6204
336.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3198
1018.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
6411
50.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5604
65.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4585
5.74 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8926
55302.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6224
342.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8271
63.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6261
154.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9053
444.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11962
163.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10754
8.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6194
55.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3100
99.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1672
64.6 images/sec |