| User | bushvatoi |
| Upload Date | Fri, 07 Jan 2022 02:30:59 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.,Ltd CoreBook Plus |
| Motherboard | Emdoor CM918_SODIMM |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8259U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.90 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1006 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1304 | |
| Integer Score | 941 | |
| Floating Point Score | 1098 | |
|
AES-XTS
|
1304
2.22 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
908
4.59 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1111
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
905
2.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
908
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
904
283.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
972
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
947
301.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
965
7.51 Klines/sec |
|
|
Camera
|
868
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
927
1.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1023
6338.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
943
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
950
7.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
934
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1676
82.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1901
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1228
986.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
907
8.12 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
953
30.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1045
40.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 4035 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4284 | |
| Integer Score | 3843 | |
| Floating Point Score | 4408 | |
|
AES-XTS
|
4284
7.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4624
23.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5059
239.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3312
9.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3377
3.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3704
1.16 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4194
227.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3337
1.04 MB/sec |
|
|
Clang
|
4173
32.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3228
37.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4137
5.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5251
32529.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3526
193.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3943
30.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4024
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6259
307.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7771
105.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5818
4.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3707
33.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3612
115.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2651
102.5 images/sec |