| User | bushvatoi |
| Upload Date | Fri, 07 Jan 2022 01:30:30 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.,Ltd CoreBook Plus |
| Motherboard | Emdoor CM918_SODIMM |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8259U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.90 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 974 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1220 | |
| Integer Score | 912 | |
| Floating Point Score | 1066 | |
|
AES-XTS
|
1220
2.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
884
4.47 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1090
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
909
2.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
887
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
910
285.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
943
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
835
266.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
930
7.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
841
9.75 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
906
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
995
6162.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
902
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
939
7.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
924
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1574
77.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1850
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1153
926.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
894
8.01 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
924
29.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1028
39.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3835 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4336 | |
| Integer Score | 3663 | |
| Floating Point Score | 4125 | |
|
AES-XTS
|
4336
7.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4508
22.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4662
220.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3116
8.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3280
3.85 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3620
1.13 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3967
215.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3368
1.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
3974
31.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2879
33.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3996
5.00 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5069
31401.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3074
169.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3824
29.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4099
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6173
302.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7427
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5527
4.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3526
31.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3238
103.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2083
80.5 images/sec |