| User | bushvatoi |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 23:39:20 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.,Ltd CoreBook Plus |
| Motherboard | Emdoor CM918_SODIMM |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8259U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3789 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.90 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1004 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1313 | |
| Integer Score | 940 | |
| Floating Point Score | 1092 | |
|
AES-XTS
|
1313
2.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
902
4.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1110
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
912
2.57 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
901
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
910
285.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
972
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
943
300.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
956
7.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
871
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
932
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1020
6317.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
935
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
953
7.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
939
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1651
81.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1904
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1203
965.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
911
8.16 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
934
29.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1030
39.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4054 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4260 | |
| Integer Score | 3842 | |
| Floating Point Score | 4478 | |
|
AES-XTS
|
4260
7.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4606
23.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5012
237.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3242
9.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3410
4.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3597
1.13 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4217
228.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3417
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
4175
32.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3300
38.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4021
5.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5225
32372.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3498
192.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3935
30.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4235
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6327
310.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7925
108.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5759
4.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3763
33.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3623
115.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3013
116.4 images/sec |