| User | v200 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 21:56:11 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4849 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1999 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1638 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4133 | |
| Integer Score | 1371 | |
| Floating Point Score | 1800 | |
|
AES-XTS
|
4133
7.05 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1755
8.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1655
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1556
4.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1347
1.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1341
420.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1419
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1123
357.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1329
10.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
987
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1478
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1444
8944.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1928
106.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1638
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1532
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3081
151.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3130
42.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1981
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1324
11.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1567
50.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1572
60.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 9135 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9247 | |
| Integer Score | 8488 | |
| Floating Point Score | 10518 | |
|
AES-XTS
|
9247
15.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12031
60.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11545
546.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5765
16.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8393
9.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8704
2.73 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8211
445.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6899
2.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
9952
77.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6937
80.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10210
12.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12379
76695.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9108
500.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10548
81.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9040
222.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17437
855.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18030
245.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13234
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8570
76.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8960
286.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4969
192.0 images/sec |