| User | v200 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 21:36:34 +0000 |
| Views | 12 |
| Notes | CPU Ryzen 5600X + PBO Adv + PBO +0MHZ + Curv -20/30 + CPU voltage Offset -0.0072v |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1999 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1603 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4076 | |
| Integer Score | 1335 | |
| Floating Point Score | 1770 | |
|
AES-XTS
|
4076
6.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1697
8.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1624
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1397
3.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1327
1.56 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1286
402.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1436
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1101
350.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1290
10.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1008
11.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1482
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1412
8750.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1865
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1612
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1489
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3007
147.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3074
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1977
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1296
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1568
50.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1532
59.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 9241 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9321 | |
| Integer Score | 8612 | |
| Floating Point Score | 10591 | |
|
AES-XTS
|
9321
15.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12160
61.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11426
540.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5752
16.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8396
9.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8928
2.80 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8981
487.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6900
2.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
10007
78.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7017
81.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10639
13.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12642
78322.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9258
508.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10283
79.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9051
223.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17556
861.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18288
249.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13276
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8730
78.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8866
283.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4919
190.1 images/sec |