| User | BenchyMarkyDude |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 20:47:08 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD MS-7599 |
| Motherboard | MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD 770-C45 (MS-7599) |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Phenom II X4 945 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2995 MHz |
| Package | Socket AM3 (938) |
| Codename | Deneb |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 664 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 404 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 58 | |
| Integer Score | 450 | |
| Floating Point Score | 361 | |
|
AES-XTS
|
58
102.0 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
561
2.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
537
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
434
1.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
446
523.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
453
142.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
438
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
391
124.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
490
3.82 Klines/sec |
|
|
Camera
|
340
3.94 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
325
406.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
456
2826.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
272
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
285
2.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
316
7.79 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
682
33.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
683
9.31 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
395
317.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
233
2.09 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
430
13.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
202
7.82 images/sec |
| Multi-Core Score | 1391 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 224 | |
| Integer Score | 1550 | |
| Floating Point Score | 1241 | |
|
AES-XTS
|
224
390.5 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1927
9.75 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2039
96.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1118
3.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1695
1.99 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1660
520.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1569
85.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1203
383.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1816
14.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1219
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1145
1.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1753
10860.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
924
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1080
8.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1145
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2322
113.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2521
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1552
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
874
7.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1132
36.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
522
20.2 images/sec |