| User | M9LOO7 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 19:09:50 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3593 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GTW73 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1065G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3891 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1147 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2694 | |
| Integer Score | 985 | |
| Floating Point Score | 1240 | |
|
AES-XTS
|
2694
4.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
924
4.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1101
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
740
2.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1026
1.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
981
307.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1063
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1009
321.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1016
7.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1058
12.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1174
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1164
7211.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1107
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1153
8.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
974
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1889
92.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2060
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1502
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
986
8.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1070
34.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1016
39.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 3355 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2933 | |
| Integer Score | 3326 | |
| Floating Point Score | 3487 | |
|
AES-XTS
|
2933
5.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3834
19.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4629
219.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1709
4.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3229
3.79 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3541
1.11 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3815
207.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3077
980.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
3880
30.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3150
36.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4479
5.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5046
31262.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3228
177.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3739
28.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3549
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4255
208.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6643
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5319
4.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3195
28.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1468
46.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1357
52.4 images/sec |