| User | iderlando |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 17:48:18 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Default string Default string |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1200 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1626 | |
| Integer Score | 1118 | |
| Floating Point Score | 1305 | |
|
AES-XTS
|
1626
2.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1152
5.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1305
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1105
3.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1077
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1053
329.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1148
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1101
350.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1133
8.83 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1014
11.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1215
1.52 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1243
7701.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1058
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1124
8.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1096
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2056
100.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2170
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1459
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1054
9.44 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1179
37.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1179
45.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3758 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4938 | |
| Integer Score | 3589 | |
| Floating Point Score | 3928 | |
|
AES-XTS
|
4938
8.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4620
23.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4632
219.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2818
7.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3106
3.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3498
1.10 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3925
213.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3300
1.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
3918
30.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2968
34.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4400
5.51 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4795
29706.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3133
172.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3734
28.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4007
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5845
286.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6445
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5318
4.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2849
25.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2713
86.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2240
86.6 images/sec |