| User | CGLLC |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 14:59:53 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 9020M |
| Motherboard | Dell Inc. 0Y5DDC |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-4160T |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Maximum Frequency | 3092 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 648 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1033 | |
| Integer Score | 611 | |
| Floating Point Score | 663 | |
|
AES-XTS
|
1033
1.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
633
3.20 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
786
37.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
564
1.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
512
601.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
641
200.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
613
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
563
179.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
622
4.85 Klines/sec |
|
|
Camera
|
600
6.96 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
413
516.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
723
4481.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
542
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
649
5.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
649
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1018
49.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1236
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
767
615.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
593
5.32 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
494
15.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
569
22.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 1464 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1673 | |
| Integer Score | 1413 | |
| Floating Point Score | 1539 | |
|
AES-XTS
|
1673
2.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1615
8.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1832
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
991
2.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1229
1.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1443
452.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1515
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1392
443.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1525
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1346
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1278
1.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1947
12064.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1382
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1495
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1623
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2161
106.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2872
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2132
1.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1380
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1044
33.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
721
27.8 images/sec |