| User | bedjan41 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 14:47:21 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B550M Steel Legend |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1563 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1253 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2182 | |
| Integer Score | 1090 | |
| Floating Point Score | 1451 | |
|
AES-XTS
|
2182
3.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1131
5.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1317
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1060
2.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
963
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
924
289.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1094
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1056
336.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1076
8.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1239
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1367
1.71 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1237
7665.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1498
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1295
9.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1183
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2463
120.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2387
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1624
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1050
9.41 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1312
42.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1179
45.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 6937 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4729 | |
| Integer Score | 6569 | |
| Floating Point Score | 8101 | |
|
AES-XTS
|
4729
8.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8888
45.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9569
452.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3554
10.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6954
8.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7311
2.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6600
358.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4538
1.41 MB/sec |
|
|
Clang
|
7485
58.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6612
76.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9042
11.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10063
62344.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7267
399.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8542
65.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6895
169.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13224
648.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13973
190.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12013
9.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6776
60.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5534
176.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3044
117.6 images/sec |