| User | kanzie88 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 14:29:03 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B350-PLUS |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.13 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1128 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1929 | |
| Integer Score | 989 | |
| Floating Point Score | 1297 | |
|
AES-XTS
|
1929
3.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1065
5.39 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1203
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
834
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
893
1.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
882
276.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
998
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
914
291.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1002
7.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1172
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1309
1.64 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1170
7246.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1414
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1235
9.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
929
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2199
107.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1965
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1538
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
981
8.79 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1214
38.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
886
34.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5533 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2464 | |
| Integer Score | 5272 | |
| Floating Point Score | 6611 | |
|
AES-XTS
|
2464
4.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7926
40.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7768
367.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1883
5.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6772
7.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7385
2.31 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5324
288.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2870
914.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
7751
60.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4585
53.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8583
10.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9894
61296.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6735
370.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8145
62.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4668
115.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9848
483.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9917
135.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11455
9.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5818
52.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4794
153.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1553
60.0 images/sec |