| User | paulsmith314 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 12:47:41 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7681 |
| Motherboard | MSI Z68A-GD65 (MS-7681) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5985 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 724 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 287 | |
| Integer Score | 713 | |
| Floating Point Score | 821 | |
|
AES-XTS
|
287
501.7 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
977
4.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
920
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
846
2.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
548
643.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
786
246.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
700
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
496
157.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
527
4.11 Klines/sec |
|
|
Camera
|
795
9.22 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
827
1.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
505
3131.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
793
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
861
6.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
696
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1101
54.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1498
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1012
813.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
523
4.69 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1032
33.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
640
24.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 2571 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3526 | |
| Integer Score | 2340 | |
| Floating Point Score | 2912 | |
|
AES-XTS
|
3526
6.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3682
18.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3325
157.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2372
6.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1650
1.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1792
561.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3124
169.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1661
529.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
2358
18.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2005
23.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2915
3.65 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3071
19024.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2790
153.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2479
19.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3203
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4274
209.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5178
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4230
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2338
20.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2392
76.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1232
47.6 images/sec |